Ptasia grypa - nie daj się panice, zasięgnij wiarygodnych informacji

strona główna <<<
 • Ptasia grypa - czym jest i jak wygląda wirus ptasiej grypy ?
 • Jak zapobiegać i strzec się przed ptasią grypą ?
 • Jak można zarazić się ptasią grypą ?
 • Objawy ptasiej grypy u ludzi
 • Jak leczyć ptasią grypę ?
 • Czy w Polsce występuje już ptasia grypa ?
 • Czy ptasia grypa może zabić ?
 • Szczepionki na ptasią grypę
 • Czy zwykła szczepionka na grypę pomaga w leczeniu ptasiej grypy ?
 • Ptasia grypa - fakty i mity
 • Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat ptasiej grypy
 • Nie daj się zwariować mediom i masowej panice przed ptasią grypą !!!
 • Zobacz także:

 • drabiny jezdne
 • regulatory temperatury
 • Ansell Healthcare przedstawia zalecenia dotyczące ochrony przed wirusem ptasiej grypy

  07-04-2006
  Bruksela - Firma Ansell Healthcare Europe, największy na świecie producent produktów ochronnych, opublikowała zalecenia dla pracowników służby zdrowia, którzy chcą się zabezpieczyć przed zarażeniem wirusem ptasiej grypy A/H5 (N1), oraz dla pracowników mających styczność z potencjalnie zarażonymi ptakami lub produktami drobiowymi. Zalecenia dotyczące wyboru odpowiednich rękawic i środków ochrony są dostępne w Internecie; udziela ich także dział pomocy technicznej.

  Firma Ansell opublikowała zalecenia dotyczące rękawic, fartuchów, osłon rękawów i butów dla pracowników zatrudnionych na fermach drobiu, biorących udział w badaniach weterynaryjnych i sekcjach zwłok, selekcji drobiu, rozbiorze tusz drobiowych, usuwaniu, czyszczeniu i dezynfekcji zanieczyszczonych powierzchni, pobieraniu próbek i pracach w laboratoriach analitycznych. Wykaz produktów firmy Ansell, które najlepiej chronią przed wirusem A/H5 (N1), zgodnie z zaleceniami Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w sprawie produktów ochrony osobistej stosowanych w przypadku takich zagrożeń (1), jest dostępny w Internecie.

  Firma Ansell opublikowała także konkretne zalecenia dla placówek ochrony zdrowia dotyczące zagrożeń związanych z narażeniem pracowników i pacjentów na zarażenie wirusem A/H5 (N1) i metod ochrony przed ptasią grypą. Nie zaleca się noszenia rękawic z PCW lub winylu, ponieważ tego typu bariera ochronna może być mniej skuteczna. Ze względu na zwiększone ryzyko przenoszenia wirusa drogą powietrzną, nie należy stosować rękawic pudrowanych. W celu uzyskania lepszej ochrony można nosić dwie pary rękawic. Poza tym, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas każdego kontaktu z pacjentem lub operacji, należy ściśle przestrzegać higieny rąk oraz zasad zakładania i zdejmowania rękawic. Według najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)(2), pełną barierę ochronną należy stosować w opiece nad pacjentami z podejrzeniem zarażenia wirusem ptasiej grypy lub zarażonych tym wirusem, w pracach wymagających bliskiego kontaktu z pacjentem i w procedurach, podczas których dochodzi do wytwarzania aerozoli.

  "Fakt, że Ansell ogłasza zalecenia dotyczące postępowania w tego typu sytuacji zagrożenia zdrowia jest dowodem zaangażowania firmy na rzecz zapewniania najwyższej jakości i nowatorskich rozwiązań służących poprawie ochrony ludzi i produktów" - wyjaśnia Werner Heintz, wiceprezes i dyrektor regionalny na Europę Ansell Healthcare. Firma zwróciła się do specjalistów biorących udział w międzynarodowym programie AnsellCares z prośbą o włączenie się w opracowanie zaleceń. "Dołożyliśmy starań, aby zapewnić użytkownikom naszych produktów możliwie najpełniejszą informację, aby oni z kolei mogli poprawić ochronę swoich pracowników i pacjentów."

  Dla placówek ochrony zdrowia firma Ansell opublikowała wykaz rękawic, które najlepiej chronią przed zarażeniem tym wirusem i podzieliła je na cztery kategorie: bezpudrowe lateksowe rękawice diagnostyczne, bezpudrowe syntetyczne rękawice diagnostyczne, bezpudrowe lateksowe rękawice chirurgiczne oraz bezpudrowe syntetyczne rękawice chirurgiczne. Wykaz zawiera większość popularnych rękawic stosowanych na rynku europejskim; nie jest to pełne zestawienie. Firma opublikowała na swojej stronie internetowej http://www.anselleurope.com szczegółowe zalecenia dotyczące wyboru odpowiednich rękawic.

  O firmie Ansell:
  Ansell Limited jest największym na świecie producentem wyrobów ochronnych. W swoich placówkach na terenie obu Ameryk, Europy i Azji firma Ansell zatrudnia łącznie ponad 11.000 pracowników, zachowując wiodącą pozycję na rynku rękawic z naturalnego lateksu i polimerów syntetycznych oraz na rynku prezerwatyw. Zakres działania firmy Ansell koncentruje się na trzech głównych branżach: Occupational Healthcare, poprzez dostawę rękawic ochronnych dla przemysłu; Professional Healthcare, poprzez dostawę rękawic chirurgicznych i diagnostycznych dla służby zdrowia i Consumer Healthcare, poprzez dostawę produktów służących ochronie zdrowia seksualnego oraz ochronie rąk konsumenta. Wszelkie informacje dotyczące firmy Ansell i jej produktów można znaleźć na stronie: www.anselleurope.com.

  Archiwum informacji - strona >>> (1) >>> (2) >>> (3) >>> (4) >>> (5) >>> (6) >>> (7) >>> (8) >>> (9) >>> (10) >>> (11) >>> (12) >>> (13) >>> (14) >>> (15)

  <<< strona główna